Duży rozwój z Altra Instinct 4. 0 to zmiana firmy z powrotem www.sklepbutyrun.com/air-jordan-vi-c-64_78.html do ostatniego kształtu znalezionego w Instinie 1. 5; jest nieco mniej zakrzywiona niż nowsze wersje Instynktu i może pomieścić większą liczbę użytkowników. Palce u nóg są nadal przyjemnie szerokie, aby zapewnić pełne rozcięcie palca, ale podeszwa środkowa i pięta są wystarczająco miękkie, aby buty nie były niechlujne. W paluchu również jest dużo luzu pionowego. Między szerokością i wysokością palców u nóg biegacze o wąskich stopach mogą wykazywać pewne poślizgi z częstymi skrętami lub zmianami kierunku.
Kolejna miła aktualizacja Instinct 4. 0 to zmiękczenie sztywnego zderzaka z przodu buta, co niektórzy użytkownicy drażnili w poprzednich modelach. Zderzak nadal tam jest, ale jest miększy i bardziej giętki dla poprawy komfortu. Nowa siatkowa konstrukcja oddycha i dobrze wentyluje, a umiarkowana wyściółka na języku i wokół kołnierza kostki zapewnia miękką i wygodną jazdę w długie dni.
Altra majstrował przy swojej twardości związkiem EVA na Instinie 4., starając się połączyć to z opatentowaną związaną związkiem A związkiem powrotnym energii, aby uzyskać umiarkowanie mocny punkt słodki. Nasi testerzy nie byli pod wrażeniem ogólnego zwrotu energii w porównaniu do innych butów w naszych testach; niektóre z nich można przypisać platformie zerowej kropli, która jest znacznie bardziej skuteczna dla napastników śródstopia. Odkryliśmy również minimalną sprężynę lub odbijanie w fazie odsuwania palca w cyklu chodu.